Witaj Gościu, jeżeli to czytasz to znaczy że nie jesteś zarejestrowany/zalogowany. Kliknij by się zarejestrować. Rejestracja zajmie mniej niż 30 sekund , a dzięki temu zniknie Ci ten dymek oraz będziesz miał pełne możliwośći personalizacji forum do własnych potrzeb.
[How-To] HOW-TO Szyfrowane rozmowy w Pidginie
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Temat: HOW-TO Szyfrowane rozmowy w Pidginie

Stajnia jest nieaktywny Pogromczyni smoków
    Kobieta
    • Platforma sprzętowa
      • Płyta Główna:
      • Patrz w Profilu =o mnie=
      • Procesor:
      • Patrz =o mnie=
      • Karta Graficzna:
      • Patrz =o mnie=
      • Kernel:
      • Patrz =o mnie=
    Dystrybucja: ARCH Linux/ Aptosid/ Debian
    Polska
    Wątków
    78
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    160
    Reputacja
    2152

HOW-TO Szyfrowane rozmowy w Pidginie

Zdarzają nam się sytuacje, kiedy jesteśmy zmuszeni przesłać informacje poufne za pomocą komunikatora internetowego. Nie chcemy przy tym, żeby trafiły one w niepowołane ręce, jednak nasz ulubiony komunikator Pidgin natywnie nie posiada opcji szyfrowania wiadomości i prowadzenia rozmów prywatnych.
    Najlepszym sposobem by treść rozmowy nie wyszła poza osoby do tego upoważnione, jest dodanie protokołu OTR do komunikatora Pidgin.

W tym celu pobieramy i instalujemy pidgin-otr:
    Kod:
    Mandriva: urpmi pidgin-otr
    Fedora: yum install pidgin-otr
    Debian: apt-get install pidgin-otr
    Arch: pacman -S pidgin-otr
    W samym Pidginie instalujemy wtyczkę "Off-the-Record Messaging" i konfigurujemy, używając opcji "Skonfiguruj wtyczkę". Musimy tutaj wygenerować klucz szyfrujący AES przy pomocy opcji "Generate".

Gdy otworzymy okno rozmowy, pojawią się tam dodatkowe opcje. Zaraz nad oknem wprowadzania tekstu, po prawej stronie znajduje się przycisk pozwalający szybko zainicjować rozmowę prywatną. Jednak nie od razu będzie ona szyfrowana. Żeby upewnić się, że osoba z którą rozmawiamy jet tym, za kogo się podaje, musimy wykonać jeszcze jedną czynność.
    Na górnym pasku widzimy przycisk "OTR" > authenticate buddy. Uwierzytelnienie i wymiana kluczy zachodzi, gdy nasz rozmówca udzieli prawidłowej odpowiedzi na zadane pytanie. Czynność musi być wykonana przez wszystkich uczestników rozmowy.

Tym szybkim sposobem nikt z zewnątrz nie podsłucha naszej rozmowy
    No. Albo taki bober. Toż to rybak! Łapał ryby, łapał, cały kosz nałapał… A dziad idzie, prosi: „Daj rybkę mnie, głodnemu”. A rybak klepnął sie po dupie, „O tu dla ciebie ryba, darmozjadu” – mówi. I jeszcze piernuł. I co? Od razu jemu chwost rybięcy wyrasta i szerść, i odtąd bobry w wodzie kisno i z zimna popierdujo…

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia