Witaj Gościu, jeżeli to czytasz to znaczy że nie jesteś zarejestrowany/zalogowany. Kliknij by się zarejestrować. Rejestracja zajmie mniej niż 30 sekund , a dzięki temu zniknie Ci ten dymek oraz będziesz miał pełne możliwośći personalizacji forum do własnych potrzeb.
Program konsolowy w kdevelop
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Program konsolowy w kdevelop

mono jest nieaktywny Boy Hotelowy
    Mężczyzna
    Dystrybucja: Mandriva Linux Free 2010.2
    Wątków
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    0
    Reputacja
    1

Program konsolowy w kdevelop

Próbuję skompilować program napisany w C++, ale kdevelop, sam wrzuca z wzorca proste "hello world", mimo że mam inny kod.
    Pokazuje też:
    Kod:
    /home/lares/projects/22/build> make
    [100%] Built target 22
    *** Finished ***
    Czyżby, jeśli chcę kompilować z poziomu KDevelop muszę stworzyć projekt, makefile i inne rzeczy? Takich "prostych" programików nie skomplikuje? To by był naprawdę niezły badziew.

Nie wiem też jak w kdevelop ustawić inny plik main.cpp, lub zmienić w nim zawartość.
    W Geany wystarczyło edytować tu: /usr/share/geany/templates/files/main.cpp lub dodać nowy plik plik.cpp.

webcat's Avatar

Uwagi Moderatora dodane przez:  webcat

00:13, 3rd Dec 2011 #133 

Kolega #mono, nauczy się pisać tak jak nauczali w szkole na j.polskim, albo następnym razem post pójdzie do kosza.

Ostatnio edytowane przez webcat ; 03.12.2011 o 00:10 Powód: Bajzel jakiego dawno nie było!

2. Panna Google
    Panna Google jest aktywna

Pochwał
    159

Nie lubisz reklam? Zarejestrowani ich nie widzą! Rejestracja

webcat jest nieaktywny Moderator
    Mężczyzna
    • Platforma sprzętowa
      • Płyta Główna:
      • ASRock P67 PRO3 (B3) Intel P67 LGA 1155
      • Procesor:
      • Intel(R) Core(TM) i5-2550K CPU @ 3.40GHz
      • Karta Graficzna:
      • Asus GeForce GTX 560 1024MB DDR5/256bit
      • Karta Dźwiękowa:
      • HDA Intel PCH
      • Monitor:
      • LED AOC e950Swda x2
      • Kernel:
      • 3.2.8-1-ARCH
    Dystrybucja: Arch x86_64
    Polska
    Wątków
    40
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    103
    Reputacja
    1281

Odp: Program konsolowy w kdevelop

KDevelop, jest wielkim narzędziem którym należy nauczyć się posługiwać, więc do pisania małych programików konsolowych nie jest on konieczny, a wręcz powoduje że masz więcej roboty tylko. Jeśli jednak chcesz pracować w KDevelop, lub jakim kol wiek innym środowisku programistycznym, to musisz najpierw nauczyć się obsługi danego środowiska, ponieważ inaczej zamiast być twoim przyjacielem, będzie ono Twoim wrogiem.
    Niestety nie potrafię udzielić Ci jednoznacznej odpowiedzi co jest nie tak, ponieważ po pierwsze dość dawno nie pracowałem w środowisku KDevelop, a po drugie pomimo podanych przez Ciebie rzeczy nie jestem w stanie stwierdzić co jeszcze mogłeś pominąć, jedynie co Ci podpowiem to sprawdź czy masz wszystkie potrzebne paczki make, bo kiedyś miałem właśnie problem związany z ich brakiem.

Ja z mojej strony mogę polecić Ci środowisko QT, bardzo przyjemne (moim zdaniem przyjemniejsze od KDevelop), oraz środowisko w którym sam obecnie pracuję, czyli Eclipse, przyznam że właśnie do Eclipse miałem zawsze najwięcej zastrzeżeń, ale jak poświęciłem mu trochę czasu i nauczyłem się jego obsługi, to teraz bardzo dobrze mi służy. Dla przykładu podam, że mam w nim całe Blender API, oraz dokumentacje Blendera, co mi niesamowicie umila pracę.

Tak więc podsumowując, jeśli masz niedługo w zamiarze zajmować się większymi projektami, to warto poświecić co najmniej jeden dzień na zapoznanie się ze środowiskiem programistycznym, albo w przeciwnym razie można zacząć pracę nad małymi projektami w programach takich jak JEdit (sam w nim do dziś małe rzeczy czasami piszę).
    "Najważniejsze założenie projektowe polega na tym,
    że Linux powinien sprawiać frajdę."
    ~ Linus Torvalds

mono jest nieaktywny Boy Hotelowy
    Mężczyzna
    Dystrybucja: Mandriva Linux Free 2010.2
    Wątków
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    0
    Reputacja
    1

To co napisałem w środku postu, to było cytowanie usera z tego forum co podałem do niego link. Co do kdevelop mniej więcej sobie poradziłem. Ale już go usunąłem bo za dużo z nim roboty. Jest jedno IDE które jest intuicyjne i ogólnie świetne. Jest nim Geany. A co do Eclipse to posiadam, tyle że to ogromne IDE napisane chyba w Javie do pisania programów pod Jave. Niby są jakieś wtyczki do C/C++ ale nie znam nazwy.

webcat jest nieaktywny Moderator
    Mężczyzna
    • Platforma sprzętowa
      • Płyta Główna:
      • ASRock P67 PRO3 (B3) Intel P67 LGA 1155
      • Procesor:
      • Intel(R) Core(TM) i5-2550K CPU @ 3.40GHz
      • Karta Graficzna:
      • Asus GeForce GTX 560 1024MB DDR5/256bit
      • Karta Dźwiękowa:
      • HDA Intel PCH
      • Monitor:
      • LED AOC e950Swda x2
      • Kernel:
      • 3.2.8-1-ARCH
    Dystrybucja: Arch x86_64
    Polska
    Wątków
    40
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    103
    Reputacja
    1281

Cytować nic nie cytowałem, jak możesz zauważyć bo nie ma w mojej wypowiedzi żadnego cytatu, ale całkiem możliwe że ktoś miał kiedyś taki sam problem, bo ja jego rozwiązanie znalazłem kiedyś właśnie na jakimś forum. Co do linku który podałeś to nie mam pojęcia co tam było, bo jak widzisz usunąłem go z Twojego postu ponieważ był nie poprawny i nigdzie nie przenosił.
    Co do Eclipse, jak najbardziej masz rację jest on napisany w Java, oraz można w nim pisać programy w Java, ale nie tylko. Doinstalować poszczególne moduły można na wiele sposobów, z poziomu programu, jak i z poziomu konsoli zainstalować odpowiednią wersję, która nas interesuje. Dla przykładu powiem, że ja w Eclipse piszę programy w Pythonie, z wykorzystaniem API blendera.
    "Najważniejsze założenie projektowe polega na tym,
    że Linux powinien sprawiać frajdę."
    ~ Linus Torvalds

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia