Witaj Gościu, jeżeli to czytasz to znaczy że nie jesteś zarejestrowany/zalogowany. Kliknij by się zarejestrować. Rejestracja zajmie mniej niż 30 sekund , a dzięki temu zniknie Ci ten dymek oraz będziesz miał pełne możliwośći personalizacji forum do własnych potrzeb.
Internet LTE jako stacjonarny
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Internet LTE jako stacjonarny

Wątków
    395
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    140
    Reputacja
    1700

Internet LTE jako stacjonarny

witam

Obecnie jestem na etapie stanu surowego w moim domu i zanim położę tynki chciałem sobie przygotować instalację pod sieć w domu, żeby później nie ciągnąć tego listwami, tylko przy okazji robienia prądu elektryk puścił mi też rurki do gniazd sieciowych do wybranych pomieszczeń i do rutera w centralnym miejscu domu aby wszędzie był zasięg WIFI.
    Planowałem skorzystać z lokalnego dostawcy internetu radiowego bo w mojej okolicy nie ma za bardzo innej alternatywy, ale ostatnio odwiedził mnie brat który ma w tablecie LTE i okazuje się, że u mnie też łapie, tak minimalnie na jedną, kreseczkę, albo nawet w ogóle nie pokazuje zasięgu, ale działa i pokazuje prędkość około 8 mbit/s. Pomyślałem więc, że zamiast wybranego dostawcy zainstaluję internet LTE, podobno są takie zewnętrzne anteny, które wzmacniają sygnał LTE i można je zamontować normalnie na dachu na maszcie. (mieszkam około 5 km w lini prostej od miasta w którym jest LTE) mieszkam na górce i widzę z balkonu całe miasto więc chyba powinno się udać.
    Nie chodzi mi na razie o kwestie cenowe u operatorów bo i tam mi się bardziej to opłaca niż mój aktualny dostawca.
    Na razie najbardziej chodzi mi o sprzęt, czyli o router na LTE i antenę do niego.
    Znalazłem taki roter: Huawei CPE B593, jest do dostania tutaj np Router Huawei B593 LTE karta sim wszystkie modemy (4649612074) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
    Teraz pytanie, rozumiem, że do tego routera można bezpośrednio zainstalować kartę sim bo ma slot, natomiast antenę podpinamy tam gdzie są te 2 odkręcane antenki?
    Wobec tego pytanie ( głupie pewnie, ale urządzenie nie kosztuje 5 zł więc zanim utopię tą kasę muszę być pewny 100%) skoro odkręcę antenki i tam podłączę zewnętrzną antenę to gdzie ten router ma antenki do WIFI?

pyt 2. Jaka antena będzie do tego pasować? tylko nie taka pokojowa, ale zewnętrzna na maszt! ewentualnie jak się nazywają wtyki tego łącza żebym poszukał.
    pyt 3 Załóżmy że to całe LTE nie będzie mi działać i będę musiał skorzystać z radiówki, która działa u mnie w rejonie, to rozumiem, że kabel z sygnałem sieciowym a anteny podpinam do jednego z żółtych portów? a pozostałe 3 będą pracować jako wyjściowe?
    Linux registered user #440406

2. Panna Google
    Panna Google jest aktywna

Pochwał
    159

Nie lubisz reklam? Zarejestrowani ich nie widzą! Rejestracja

Stajnia jest nieaktywny Pogromczyni smoków
    Kobieta
    • Platforma sprzętowa
      • Płyta Główna:
      • Patrz w Profilu =o mnie=
      • Procesor:
      • Patrz =o mnie=
      • Karta Graficzna:
      • Patrz =o mnie=
      • Kernel:
      • Patrz =o mnie=
    Dystrybucja: ARCH Linux/ Aptosid/ Debian
    Polska
    Wątków
    78
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    162
    Reputacja
    2152

Odp: Internet LTE jako stacjonarny

Myslę że potrzebny ci repeater sygnału komórkowego/3G/LTE. Koszt takiego urządzonka to niestety kilka stówek. I teraz z jednej strony wyprowadzasz po kablu antenę zewnętrzną a z drugiej montujesz pokojową. Twój router LTE będzie się łączył z najbliższym przekaźnikiem czyli w tym przypadku repeaterem. Powinno to działać dobrze o ile masz dobry zasięg LTE na zewnatrz i sensownie ustawisz sobie antenę zewnętrzną.

Opcja 2. Nie wiem jak akurat ten model routera ale możliwe, że ma on gniazdo antenowe zamaskowane jakąś gumką (nie chodzi o te do montarzy antenek pokojowych). Z tego co mi wiadomo takie gniazda są naprawdę delikatne i łatwo je uszkodzić.

Pozdrawiam,

S.
    Ostatnio edytowane przez Stajnia ; 15.10.2014 o 16:27
    No. Albo taki bober. Toż to rybak! Łapał ryby, łapał, cały kosz nałapał… A dziad idzie, prosi: „Daj rybkę mnie, głodnemu”. A rybak klepnął sie po dupie, „O tu dla ciebie ryba, darmozjadu” – mówi. I jeszcze piernuł. I co? Od razu jemu chwost rybięcy wyrasta i szerść, i odtąd bobry w wodzie kisno i z zimna popierdujo…

Wątków
    395
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    140
    Reputacja
    1700

A po co repeater skoro jest antena zewnętrzna? i z niej po kablu idzie już sygnał bezpośrednio do routera?
    Linux registered user #440406

Stajnia jest nieaktywny Pogromczyni smoków
    Kobieta
    • Platforma sprzętowa
      • Płyta Główna:
      • Patrz w Profilu =o mnie=
      • Procesor:
      • Patrz =o mnie=
      • Karta Graficzna:
      • Patrz =o mnie=
      • Kernel:
      • Patrz =o mnie=
    Dystrybucja: ARCH Linux/ Aptosid/ Debian
    Polska
    Wątków
    78
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    162
    Reputacja
    2152

Jeśli router ma gniazdo antenowe, to repeater niepotrzebny
    No. Albo taki bober. Toż to rybak! Łapał ryby, łapał, cały kosz nałapał… A dziad idzie, prosi: „Daj rybkę mnie, głodnemu”. A rybak klepnął sie po dupie, „O tu dla ciebie ryba, darmozjadu” – mówi. I jeszcze piernuł. I co? Od razu jemu chwost rybięcy wyrasta i szerść, i odtąd bobry w wodzie kisno i z zimna popierdujo…

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia