Witaj Gościu, jeżeli to czytasz to znaczy że nie jesteś zarejestrowany/zalogowany. Kliknij by się zarejestrować. Rejestracja zajmie mniej niż 30 sekund , a dzięki temu zniknie Ci ten dymek oraz będziesz miał pełne możliwośći personalizacji forum do własnych potrzeb.
Wlan 8305 pooooomocy >>> sterowniki sa ale nie umie
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Wlan 8305 pooooomocy >>> sterowniki sa ale nie umie

Wątków
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    0
    Reputacja
    1

Wlan 8305 pooooomocy >>> sterowniki sa ale nie umie

Ehh no to tak mam karte Planet Wlan 8305 czy jakos tak zassalem sterowniki niby pod linuxa ale nie potrafie tego zainstalowax, instrukcja jest po angielku wiec prosze o jakas pomoc GG: 719119 odezwijcie sie ktos :?

2. Panna Google
    Panna Google jest aktywna

Pochwał
    159

Nie lubisz reklam? Zarejestrowani ich nie widzą! Rejestracja

Druciak jest nieaktywny Gold Member
    • Platforma sprzętowa
      • Płyta Główna:
      • Abit BX-133RAID
      • Procesor:
      • Pentium III (Coppermine)
      • Karta Graficzna:
      • GeForce
      • Karta Dźwiękowa:
      • Creative Labs SB Live!
      • Monitor:
      • iiyama
      • Kernel:
      • 2.6.16.23-1
    Dystrybucja: 2.0 PLD Linux (Ac)
    Wątków
    48
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    37
    Reputacja
    71
    Podeslij linka do instrukcji, to moze w poniedzialek, jak znajde chwilke czasu w pracy to poczytam i moze znajdzie sie rozwiazanie twojego problemu.

A ty puki co napisz krok po kroku co zrobiles by zainstalowac ta karte. Probowales zaladowac jakies sterowniki.. jak to robiles itp.

Wątków
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    0
    Reputacja
    1
    nio to tak:

http://www.linuxfan.pl/dyskusje/pcol.2003/....2003/8295.php3

mam sterowniki z tamtad:

rozpakowalem z konsoli odpalilem make cos tam sie porobilo (jestem meega poczatkujacy) pozniej w /scripts probowalem odpalic start_network ale wysakoczylo ze nie ma takiego programu zdenerowalem sie z /scr tez odpalilem make tez sie cos porobilo ale rozniez niedzialalo.... odpalilem konfiguracje sprzetu w mandarynce i wyskakuje blad ze niby nie znalazlo czegos tam w acx100_pc (to wlasnie ten sterownik) ehh ja juz totalnie nie wiem co mam zrobic((((( buuuu pooooomocy....

Wątków
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    0
    Reputacja
    1
    http://www.houseofcraig.net/acx100_howto.php
    Tu jest dokladnie krok po kroku jak zainstalowac
    i co najwazniejsze to dziala
    mi sie udalo na mandrake 9.0:-) (zadnych zwiech serwer chodzi od tygodnia ani razu nierozlaczylo takze jakby co to pisz to postaram sie pomoc ale jak dokladnie KROK po KROKU zrobisz to co tam pisze to na 99% zadziala
    Pozdrawiam
    Chris

Anonymous Gość
    A mogl bz ktos napisac krok po kroku jak to zrobic... ale po POLSKU bo za bardzo nie znam Angielkiego z gory dzienkowa....

Wątków
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    0
    Reputacja
    1

to samo

Mam problem z tą samą kartą i Mandrake 9.2, plik ACX100 i wszystkie informacje mam z "Craig's ACX100 HowTo". Opisze kolejne czynności może coś robię nie tak. Posiadam zainstalowany kod źródłowy kernela sprawdzam na konsoli ls -L /lib/modules/2.4.22-10mdk/build/include/linux ok wypisuje sporo plików. Do katalogu /usr/local/acx100 wrzucam kod źródłowy sterownika do katalogu /usr/local/acx100/firmware wrzucam binaria ze ściągniętego firmware, próbowałem też z firmware mojej karty (tu dochodzi zmiana nazw binarii z TIACXGEN.BIN, TIACXRFM.BIN, TIACXRMX.BIN na RADIO0d.BIN, RADIO11.BIN, WLANGEN.BIN)
    przechodze do katalogu /usr/local/acx100/
    konsola wpisuje: make
    to co mi wypisuje
    Kernel version file: /lib/modules/2.4.22-10mdk/build/include/linux/version.h
    Kernel configuration file: /lib/modules/2.4.22-10mdk/build/.config
    Make damn sure these really match your currently running kernel
    Kernel configuration found, performing sanity checks
    All of the following items are required by the driver:
    Loadable modules support is enabled.
    Wireless LAN (non-hamradio) support is enabled.
    Wireless extensions support is enabled.
    The following is needed for PCMCIA/CardBus cards:
    PCMCIA support is enabled.
    CardBus support is enabled.
    The following is needed for PCI card support:
    PCI support is enabled.
    Kernel configuration satisfies the minimum requirements, continuing.
    symmetric multiprocessing support (CONFIG_SMP) is disabled.
    make -C src
    make[1]: Entering directory `/usr/local/acx100/src'
    gcc -Wall -Wstrict-prototypes -Wno-trigraphs -O -fno-strict-aliasing -fno-common -fomit-frame-pointer -pipe -mpreferred-stack-boundary=4 -march=i586 -DACX_DEBUG=1 -D__KERNEL__ -DMODULE -DWLAN_HOSTIF=WLAN_PCI -I/lib/modules/2.4.22-10mdk/build/include -I../include -c -o acx100.o acx100.c
    gcc -Wall -Wstrict-prototypes -Wno-trigraphs -O -fno-strict-aliasing -fno-common -fomit-frame-pointer -pipe -mpreferred-stack-boundary=4 -march=i586 -DACX_DEBUG=1 -D__KERNEL__ -DMODULE -DWLAN_HOSTIF=WLAN_PCI -I/lib/modules/2.4.22-10mdk/build/include -I../include -c -o acx100_ioctl.o acx100_ioctl.c
    acx100_ioctl.c:2231:2: warning: #warning "Compile info: choosing to use code infrastructure for newer wireless extension interface version (>= 13)"
    gcc -Wall -Wstrict-prototypes -Wno-trigraphs -O -fno-strict-aliasing -fno-common -fomit-frame-pointer -pipe -mpreferred-stack-boundary=4 -march=i586 -DACX_DEBUG=1 -D__KERNEL__ -DMODULE -DWLAN_HOSTIF=WLAN_PCI -I/lib/modules/2.4.22-10mdk/build/include -I../include -c -o acx100_helper.o acx100_helper.c
    gcc -Wall -Wstrict-prototypes -Wno-trigraphs -O -fno-strict-aliasing -fno-common -fomit-frame-pointer -pipe -mpreferred-stack-boundary=4 -march=i586 -DACX_DEBUG=1 -D__KERNEL__ -DMODULE -DWLAN_HOSTIF=WLAN_PCI -I/lib/modules/2.4.22-10mdk/build/include -I../include -c -o acx100_helper2.o acx100_helper2.c
    gcc -Wall -Wstrict-prototypes -Wno-trigraphs -O -fno-strict-aliasing -fno-common -fomit-frame-pointer -pipe -mpreferred-stack-boundary=4 -march=i586 -DACX_DEBUG=1 -D__KERNEL__ -DMODULE -DWLAN_HOSTIF=WLAN_PCI -I/lib/modules/2.4.22-10mdk/build/include -I../include -c -o ihw.o ihw.c
    gcc -Wall -Wstrict-prototypes -Wno-trigraphs -O -fno-strict-aliasing -fno-common -fomit-frame-pointer -pipe -mpreferred-stack-boundary=4 -march=i586 -DACX_DEBUG=1 -D__KERNEL__ -DMODULE -DWLAN_HOSTIF=WLAN_PCI -I/lib/modules/2.4.22-10mdk/build/include -I../include -c -o idma.o idma.c
    gcc -Wall -Wstrict-prototypes -Wno-trigraphs -O -fno-strict-aliasing -fno-common -fomit-frame-pointer -pipe -mpreferred-stack-boundary=4 -march=i586 -DACX_DEBUG=1 -D__KERNEL__ -DMODULE -DWLAN_HOSTIF=WLAN_PCI -I/lib/modules/2.4.22-10mdk/build/include -I../include -c -o acx100_conv.o acx100_conv.c
    gcc -Wall -Wstrict-prototypes -Wno-trigraphs -O -fno-strict-aliasing -fno-common -fomit-frame-pointer -pipe -mpreferred-stack-boundary=4 -march=i586 -DACX_DEBUG=1 -D__KERNEL__ -DMODULE -DWLAN_HOSTIF=WLAN_PCI -I/lib/modules/2.4.22-10mdk/build/include -I../include -c -o acx80211frm.o acx80211frm.c
    ld -m elf_i386 -r -o acx100_pci.o acx100.o acx100_ioctl.o acx100_helper.o acx100_helper2.o ihw.o idma.o acx100_conv.o acx80211frm.o
    gcc -Wall -Wstrict-prototypes -Wno-trigraphs -O -fno-strict-aliasing -fno-common -fomit-frame-pointer -pipe -mpreferred-stack-boundary=4 -march=i586 -DACX_DEBUG=1 -D__KERNEL__ -DMODULE -DWLAN_HOSTIF=WLAN_PCI -I/lib/modules/2.4.22-10mdk/build/include -I../include -c -o acx100_usb.o acx100_usb.c
    ld -m elf_i386 -r -o acx100usb.o acx100_usb.o
    make[1]: Leaving directory `/usr/local/acx100/src'

następnie plik wynikowy przenosze do /lib/modules/2.4.22-10mdk/kernel/drivers/net/acx100_pci.o
    binaria firmware do /lib/modules/acx100_fmwe
    edytuje /etc/modules.conf dodaje wpis na końcu pliku options acx100_pci use_eth_name=1 debug=0x01 firmware_dir=/lib/modules/acx100_fmwe alias eth0 acx100_pci
    no i tutaj cała sprawa siada: depmod -a i dostaje info: Unresolved symbols in /lib/modules/2.4.22-10mdk/kernel/drivers/net/acx100_pci.o
    Ktoś wie co robię nie tak?

Wątków
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    29
    Reputacja
    1
    Też mam tą kartę. Podaj linka do sterowników i linka do instalacji po polsku. Proszę jak najszybciej bo nie mogę wytrzymać pod linuxem bez netu. Muszę włączać windowsa.....:-(

Wątków
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    0
    Reputacja
    1
    http://www.houseofcraig.net/acx100_howto.php
    Cytuje za Chris'em tam znajdziesz wszystko, niestety nie po polsku.

Wątków
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    29
    Reputacja
    1
    Hej mam sterowniki ale chyba nie działają bo tworzy się tylko plik o nazwie "acx100_pci.o". Nic nie da się z nim zrobić. Jak wpisuję make i make install to wyświetla się "nie ma nic do roboty" czy coś takiego....
    Podaj linka do strony z której ty ściagnąłeś te sterowniki. Proszę o polską instrukcję instalacji....

Wątków
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    29
    Reputacja
    1

hejjjjj

hej dlaczego nik już tu się nie odzywaPonaglam swoje pytanko : skąd masz te sterownikipodaj linka i opisz dokladnie krok po kroku jak ją instalowałes.najlepiej pokaż zapis konsoli....

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)