Witaj Gościu, jeżeli to czytasz to znaczy że nie jesteś zarejestrowany/zalogowany. Kliknij by się zarejestrować. Rejestracja zajmie mniej niż 30 sekund , a dzięki temu zniknie Ci ten dymek oraz będziesz miał pełne możliwośći personalizacji forum do własnych potrzeb.
Mandrake i Serwer!!!
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Mandrake i Serwer!!!

Anonymous Gość

Mandrake i Serwer!!!

Witam!

Chciałeś się zapytać czy Mandrake 9.1 jest dobry do serwera Bo chcem otworzyć miniportal i niewiem na czym.

A zwłaszcza waszym zdaniem co jest lepsze
    Linux Mandrake 9.1 czy Windows 2003 Server
    Ja wole mandrake bo mi się zainstaluje

A i jeszcze jedno z kąd można ściągać Linux Mandrake 9.1 i jak by co to też polską wersję

POZDRAWIAM

2. Panna Google
    Panna Google jest aktywna

Pochwał
    159

Nie lubisz reklam? Zarejestrowani ich nie widzą! Rejestracja

Anonymous Gość
    Zastrzeżeń większych nie ma ale lepszy bedzie Debian...zwłaszcza ze względu na zabezpieczenia
    Wydaje mi się że postawienie serv na linuxie w ogóle jest bardziej sensowne, nie uważasz?
    http://www.4x.pl/modules/sections/index.ph...intpage&artid=5

tam masz odnośniki do ftp z różnymi dystrybucjami.

Wątków
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    0
    Reputacja
    1

Do Disabled

Jezeli chodzi o bezpieczenstwo to polecam dystrybucje linuxa ktora nie jest tak bardzo rozpowszechniona zadne Mandrake, Red Hat, czy Debian. Jezeli sie znasz na linuxie dobrze to chyba dobrym rozwiazaniem jest linux Slackware a tu jest link gdzie znajdziesz chyba wszystkie dystrybucje linuxa jakie sa (chyba ) http://www.linux.org/dist/index.html
    Wybierz jezyk potem kategorie polecam zaznaczyc all matches i platforme. Platforma dla klasycznego PC to Intel compatible i poczekac chwile az sie strona wczyta. Teraz juz tylko wybranie dystrybucii zostaje i prosze )

Anonymous Gość

Mandrake jest milusi....

Mandrake jest calkiem calkiem. Nie bedziesz zalowal, chyba ze ci sie ktos wlamie i zrobi balagan. Szansa moim zdaniem podobna jak w kazdym innym linuksie- trzeba latac wykryta dziury i tyle. Ostatnia wersja 9.1 ma "automatyczne zabezpieczenia" . jak sie nie znasz za bardzo to bierz mandrake.
    Na 100% lepsze rozwiazanie niz kazdy inny windows.
    jak sie znasz... to swiat nalezy do ciebie. slyszalem cos o OpenSlackware(?) mutacja linuksa i FreeBSD. nowy. kto wie jakie ma dziury.
    A moze FreeBSD?

imported_Pic Gość
    slack jest na server ale troche trzeba sie znac na linuxie. Pobaw sie narazie Mandrake potem zawsze mozesz zmienic na inny OS czy Linux

Wątków
    58
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    41
    Reputacja
    141
    JEŻELI JESZCZE RAZ ZOBACZĘ PYTANIE W STYLU "OCH, JEJCIU, SKAD MAM SOBIE WZIAŚĆ TEGO FAJNEGO MANDRAKE'A....", TO NATYCHMIAST ZAMKNĘ TEMAT :evil:
    This is your life and it's ending one minute at a time.

Anonymous Gość

Re: Mandrake i Serwer!!!

Jesli masz ponad 5000 zl to polece Windowsa. Bedziesz mial wsparcie techniczne, latwiutka okienkowa konfiguracje itd itp. Jesli nie masz tyle pieniazkow to polecam LINUXA jako naprawde wspanialy, bezpieczny i wydajny server. Nie ma znaczenia dystrybucja. Dobry hacker na wszystko sie wlamie ... licza sie uaktualnienia. Zamiast instalowac PIRACKIEGO kradzionego windowsa zainstaluj darmowego wspanialego LINUXA. Napewno nie stracisz a bezpieczenstwo jest na tym samym poziomie. Do tego w Linuxie nie wkurzaja dialery, wirusy i robaki

Wątków
    16
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    29
    Reputacja
    1

re:)

Witam.

A ja nie polecam Windowsa, nawet, jeśli masz 1000 zł... Jeśli chodzi o postawienie serwera ( w sensie komputera przeznaczonego tylko pod serwer) polecam FreeBSD, albo Debiana (także Slackware się nada). Jesli zaś chciałbyś używać kompa jako serwera i np. stacji roboczej- Mandrake jest odpowiedni.. w sumie linux, to linux (unix, to unix;-). To nie system zapewnia bezpieczeństwo, tylko jego skonfigurowanie przez administratora...

Ps. podane wyżej nazwy systemów nie sa żadną reklamą.. równie dobrze można wstawić tam inne nazwy linuxowych dystrybucji (ja poleciłem swoje).
    Pozdrawiam:
    soba
    -----------
    <a href='http://mandrake.pl/viewtopic.php?p=1013#1013' target='_blank'>http://mandrake.pl/viewtopic.php?p=1013#1013</a>

Wątków
    58
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    41
    Reputacja
    141
    Ja mam serwer na Mandrake'u i używam go jako zwykły OS do zadań przeróżnych
    I jak na razie, jestem zadowolony
    This is your life and it's ending one minute at a time.

Wątków
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    0
    Reputacja
    1

Serwer Mandrake

Niop dopisze tylko do tego tematu tyle ze posiadam serwer na Mandrake>Dziala na nim wiele osob (konta shell itp) ostatni uptime to 46dni restart z przyczyn technicznych (dostawnienie sieciowki).Zabezpieczenia w Mandrake moze oryginalnie nie sa najlepsze ale troche pracy, pare RPM-kow i dziala super.

100% Zadowolenie
    Wszystko co mamy zawdzieczamy sobie !

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)