Witaj Gościu, jeżeli to czytasz to znaczy że nie jesteś zarejestrowany/zalogowany. Kliknij by się zarejestrować. Rejestracja zajmie mniej niż 30 sekund , a dzięki temu zniknie Ci ten dymek oraz będziesz miał pełne możliwośći personalizacji forum do własnych potrzeb.
polskie znaki i siec Microsoft
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: polskie znaki i siec Microsoft

Anonymous Gość

polskie znaki i siec Microsoft

Mam maly problem z linuxem. Sprawa jest taka, ze kiedy wchodze z linuxa na udostepnione dyski pod windowsem na innym kompie, to jesli w nazwie sa niektore z polskich liter to nie moge tego sciagnac.Wiem ze chodzi o kodowanie. W odwrotna strone zalatwilem sprawe. prubowalem zmieniac w Konqueror kodowanie na cp-1250, ale to nie pomoglo.Do polaczen uzywam Komba2,Komba,Lisa,LinNeighborhood. Jako menagery tez uruchamiam co sie da, ale nadal nie moge sciagnac niektorych plikow, a jesli katalog ma polskie litery to po wejsciu nie wyswietla zawartosci.

2. Panna Google
    Panna Google jest aktywna

Pochwał
    159

Nie lubisz reklam? Zarejestrowani ich nie widzą! Rejestracja

Wątków
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    29
    Reputacja
    1
    Mam ten sam problem -> tylko na servie gdzie postawiłem sambe wsjo jest ok ale na innych kompach jest kicha. Prawdopodobnie zrobiłeś ten sam błąd co ja ->przegrałem dysk spod linuxa bez wcześniejszych ustawień stron kodowych tzn wpisy w samba.conf
    code page=852
    iso charset=8859-2
    Prawdopodobnie jest to operacja odwracalna tylko trzeba spowrotem skopiować bez tych ustawień pod winde i potem znowu z tymi ustawieniami pod sambe (nie próbowałem z braku czasu)

Anonymous Gość
    Nie o to chodzi. Nie mam dostepu do plikow i katalogow u innych uzytkownikow w sieci, nie chodzi o katalogi na wlasnym kompie. W sambie mam ustawione ustawienia regionalne i wszystkie kompy w sieci moga widzec moje katalogi z polskimi znakami i pobierac pliki. Za to ja widze kod zamiast polskiej litery i nie moge wejsc do katalogu i pobierac plikow z polskimi literami.

Anonymous Gość
    A mapujesz te dyski z innych kompów do swojego jakiegoś katalogu? pytanie w jaki sposób, bo najprawdopodobniej tu jest problem chodzi o polecenie mount na twoim linuxie.

Qla jest nieaktywny Sprzedawca Żywopłotów
    Mężczyzna
    • Platforma sprzętowa
      • Płyta Główna:
      • KTVTA3
      • Procesor:
      • AthlonXP 2000
      • Karta Graficzna:
      • PC Partner Limited Sapphire Radeon 9200 vivo/dvi RV280
      • Karta Dźwiękowa:
      • na płycie - Ac97 (Alc201A )
      • Monitor:
      • V770
      • Kernel:
      • 2.6.18.8.tex5
    Dystrybucja: PclinuxOS2007
    Wątków
    16
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    35
    Reputacja
    109
    Witam:
    Samba 3.0.2a Mdk10 Official kernel 2.6.3-9mdk
    problem ten sam co u < frogi >. Zrobiłem testowy katalog u siebie na dysku z nazwą : ĄĆĘŁŃÓŚąćń .Po uruchomieniu Komba2 i zamontowaniu , konqueror już pokazywał í:255e:2564:2592ľą.
    Stosowałem różne kombinacje ( cp852 iso8859-2 utf-8 ) w : dos charset, unix charset, display charset - skutek ten sam - brak polskich liter na zasobach w sieci. Tak jak u < frogi > przy próbie wejścia w katalog pisze, ze go nie ma. Męczę się z tym już ok. tygodnia i nic. Komenda locale zwróciła zmienne równe pl_PL
    Po kombinacjach przy wpisywaniu kodowania liter uruchamiałem smbstatus i jeśli było coś nie tak wpisane pokazywało - więc robiłem inne wpisy aż smbstatus nie pokazywał błędów typu
    convert_string_internal: Conversion not supported
    ------ i np.
    Conversion from iso8895-2 to CP-850 not supported
    Conversion from iso8895-2 to UTF8 not supported
    Conversion from ISO-8859-2 to iso8895-2 not supported
    co znaczyło, że źle wpisałem kodowanie.

Jeśli uruchomię /usr/share/apps/konqueror/dirtree/remote/lan.desktop - polskie litery na sieci są choć zdarzają się przekłamania ale katalogi otwiera a gdy uruchomię /usr/share/apps/konqueror/dirtree/remote/smb-network.desktop też są polskie litery ale nie mogę wejść do swego udostępnionego katalogu
    SMB services - uruchomiony
    NMB services - uruchomiony
    A mapujesz te dyski z innych kompów do swojego jakiegoś katalogu? pytanie w jaki sposób, bo najprawdopodobniej tu jest problem chodzi o polecenie mount na twoim linuxie.
    A więcej ?
    Wdzięczny byłbym za pomoc.

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)