Hello Guest, if you reading this it means you have not yet registered. Please take a second to Click here to register and in a few simple steps, you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Please note that nicknames are prohibited lewd or meaningless (no numbers or letters at random) and introduce yourself in the section for you to meet our community.
Problem z monitorem
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Problem z monitorem

Anonymous Gość

Problem z monitorem

Witajcie!
    Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w rozwiązaniu następującego problemu. Jestem posiadaczem wiekowego już - niestety - monitora i karty graf. GeForce nVidii. Sprzętowo jasność mam ustawioną na max. Problem w tym, że to niestety za mało, tzn. ledwo co na monitorze pod Linuxem widać. Pod win98 mogłem sobie pogrzebać w ustawieniach karty graf. i jeszcze coś dało się programowo z mojego staruszka monitora wyciągnąć. Można było na nim spokojnie pracować. Obecnie używam Linuxa Mandrake'a 9.2. Niestety, praca na Linuxie z moim monitorem jest prawdziwą męczarnią. Stąd moje pytanie: Czy istnieje jakieś magiczne zaklęcie, które pozwoli coś jeszcze wycisnąć z mojego monitora tak aby podnieść komfort pracy? Czy da się jakoś "programowo" podkręcić monitor?

2. Panna Google
    Panna Google jest aktywna

Pochwał
    159

Nie lubisz reklam? Zarejestrowani ich nie widzą! Rejestracja

Anonymous Gość
    Programowo....hmm....racze nie, ale co Ci się dzieje z tym monitorem?
    Rozumiem ,że jest stary...ale konkrety...masz odbarwienia? Jest ciemny obraz? Czy myślisz o podkręceniu jak karte graficzną(tak raczej się nieda)?

Wątków
    0
    Siła Reputacji
    0
    Reputacja
    1
    nie wiem co zainstalowałeś, pod gnomem jest w Centrumstrowania GNOME taki klik co sie nazywa Rozdzielczosć ekranu i tam możesz sopbie zmienić ustawienia. jesli ci za mało to włącz terminal napi sz su podaj hasło roota napisz mc (czyli klo nc) weidz do /etc/X11/ tam jest plik XFree86Config-4 (jakos rak sie nazywa, nie chce mi sie teraz zagladac) wchodzisz do niego F4 i znajdujesz sekcje o monitorze masz tam podane czestotliwosci wertykalne i horyzontalne -> zmineasz jak ci pasuje. (eech chyba wejde do tego pliku skorojuz pisze to moze cos jeszcze napisze)

Section "Monitor"
    Identifier "monitor1"
    VendorName "AOC"
    ModelName "AOC SPECTRUM 7Glr & 7GlrA"
    HorizSync 30.0-95.0
    VertRefresh 50.0-160.0

dalej tez sa istotne wpisy ale ja sie nie przygladałm. linijki poprzedzone # to komentarz wiec ich zmana nic nie zmieni. z tego co wiem liczy sie tam kolejność. (mozliwe ze bedzies zmial duzo linijek - jak bys instalowal ze zrudelek to w ogole by ich nie bylo)

wszytko (albo wiekszosc) zalezy od wpisow jaki sa napisane kursywa. poza tym zagladnij na strone www.xfree86.org czy jakos tak tam w dokumentacji wszystko jest napisane (mozliwosci Xow sa przeogromne wiec mozliwosci ich konfiguracji takze sa przecos tam)

pozdrawiam
    raaf

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)