Witaj Gościu, jeżeli to czytasz to znaczy że nie jesteś zarejestrowany/zalogowany. Kliknij by się zarejestrować. Rejestracja zajmie mniej niż 30 sekund , a dzięki temu zniknie Ci ten dymek oraz będziesz miał pełne możliwośći personalizacji forum do własnych potrzeb.
instalacja drukarki HP Deskjet 3325 - problem
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: instalacja drukarki HP Deskjet 3325 - problem

Anonymous Gość

instalacja drukarki HP Deskjet 3325 - problem

Witam.
    Za góry ostrzegam że jestem całkowicie nowym użytkownikiem lunuxa :-)
    Mam na dysku Mandrake 9.1 i wszystko zainstalowało się tak jak trzeba, sam rozpoznał drukarkę, co prawda jako deskjet3320 ale to chyba nie jest problem bo winda tak samo ją rozpoznawała.

Problem polega na tym że drukarka drukuje tekst który ma być czarny na jasno niebiesko.
    Niestety nie wiem nawet jak sie za ten problem zabrać.
    Pomocy, plizzzz...

Slam

2. Panna Google
    Panna Google jest aktywna

Pochwał
    159

Nie lubisz reklam? Zarejestrowani ich nie widzą! Rejestracja

Wątków
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    29
    Reputacja
    1
    Obecne serie drukarek 33xx 35xx to naprawde gówniane drukarki -> maksymalnie uproszczone ->nawet w połowie nie dorównują 840-tkom, 845 lub 930. Pomine wielkość pojemników z tuszem (mikro-pojemniki, co prawda czarny i kolor idzie nabić) skandal żeby coś takiego wypuszczać. Na mój gust to albo czarny zasechł albo jednak zły sterownik->pytanie czy idzie dobrze pod windą ->znaczy się wydruk.

Anonymous Gość
    Że to nie jest cudo to wiem, ale nie musze wydawać więcej żeby wydrukować pare sprawozdań na studia i troche tekstu do pracy. W każdym razie pow windą mi wystarczała a byłbym happy gdyby działała pod linem :-)
    Właśnie się zoriętowałem że w pojemniku kolorowym został tylko niebieski tusz. Ale tusz czarny jest więc powinno na czarno drukować.
    Na mój gust to ona probuje sobie zrobić z kolorów czarny a wogóle nie używa osobnego pojemnika z czarym tuszem.
    Co może być powodem?

Anonymous Gość
    Aha, pod windowsXP wszystko działą dobrze, tzn. drukoje w czarnym kolorze

Wątków
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    29
    Reputacja
    1
    Z praktyki wiem że HP-ki zawsze pobierają kolor nawet przy wydrukach w skali szarości, bo kolor też musi się zużywać (dlaczego taka filozofia?) Ciekawe czy jak w opcjach drukowania dasz wydruk tylko w odcieniach szarości będzie to samo. Sprawdze u siebie w robocie na 930c jak to się ma pod MDK z drukowaniem na atramencie -> o ile pamiętam to nie było takiego problemu, czarny druk szedł z czarnego pojemnika, może jednak przyczyna tkwi w sterach.

Anonymous Gość
    U mnie niestety wszystko bierze tylko i wyłącznie z pojemnika kolorowego. Czarnego nie używa nic a nic.
    Jeżeli problem w sterach to co można w tym momencie zrobić. Z kąd ściągnąć jakieś nowsze sterowniki do tej drukarki? Bo niestety na stronie HP olali i dają tylko pod winXP

Wątków
    9
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    29
    Reputacja
    1
    A ja też mam problem ale już nie tak duży mam HP 3820 i wykrylo mi ją, ok, drukuje tez na czarno a jak trza na kolor ale te czcionki drukują się jakoś grubo, ale to w każdym programie do pisania: Kwrite, Open office itp.. wiem ze to wina sterow bo mi ladnie dziala ale nie podoba mi sie to jak drukuje se sciage a te czcionki sa jakby lekko rozmazane w bok.. wtedy ciezko sie czyta... plz hlp :cry:
    Racja jest jak dupa, każdy ma swoją

Anonymous Gość
    No chciałby mieć tylko taki problem ;-)
    Niech drukuje nawet grubo, byle na czarno.
    Nikt nie wie co z tym zorbić? Pomocy, plizzzzzzz!

Wątków
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    29
    Reputacja
    1
    Przy wolnej krótkiej chwili jedyne co znalazłem to http://www.linuxprinting.org/show_printer....HP-DeskJet_3325
    Plik hpijs-1.5.tar.gz ściągniesz sobie http://sourceforge.net/project/showfiles.p...?group_id=16846 z instalacją dasz sobie rade pewnie TEN DRIVER powinien być lepszy głowy nie daje.....
    PS
    Dla 3820 też powinien się nadawać z tego co tam widze. http://www.linuxprinting.org/show_printer....HP-DeskJet_3820

Anonymous Gość
    Ściągnąłem i zainstalowałęm komendami:
    ./configure
    make
    make install

Z tego co widziałem wszystko przebiegło pomyślnie ale niestety drukarka działa jak działała.
    Może nie jest to wina sterów?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)