Witaj Gościu, jeżeli to czytasz to znaczy że nie jesteś zarejestrowany/zalogowany. Kliknij by się zarejestrować. Rejestracja zajmie mniej niż 30 sekund , a dzięki temu zniknie Ci ten dymek oraz będziesz miał pełne możliwośći personalizacji forum do własnych potrzeb.
Mandrake 9.2 vs CD-RW LG
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Mandrake 9.2 vs CD-RW LG

Wątków
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    0
    Reputacja
    1

Mandrake 9.2 vs CD-RW LG

Serdecznie wszystkich witam!

Od pewnego czasu przeglądam forum i w zasadzie znalazłem odpowiedzi na większość pytań jakie powstały po podjęciu decyzji o instalacji Linuxa.

Jednak jeden problem nurtuje mnie na tyle, że postanowiłem założyć nowy temat. Dla przekornych: użyłem magicznego przycisku "szukaj" i po wpisaniu LG wyrzyciło mi: "
    Nie znaleziono tematów ani postów pasujących do Twoich kryteriów"

Dlatego też przechodząc do konkretów: o co chodzi z niszczeniem napędów LG w połączeniu z Mandrake? Szukałem na oficjalnej stronie i tam w obsługiwanym sprzęcie nie znalazłem swojej nagrywarki (podało kilka innych modeli LG - ale tylko i wyłącznie jako nie obsługiwane!). Gdzieś na tym forum niejasne przesłanki o wysiadaniu LG bardzo mnie zmartwiły. Sytuacja jest drastyczna w swej prostocie: nie mam pieniędzy na inną nagrywarkę, a chciałbym zainstalować Mandrake (wybrałem go z powodu braku doświadczenia, a z tego co przeczytałem/usłyszałem jest to najbardziej przyjazna dystrybucja dla początkujących).

A teraz trochękonkretów:

#Model nagrywarki LG: HL-DT-ST CD-RW GCE8400B Atapi
    a tu screen właściwości nagrywarki (moze są tam jakieś ważne w tej kwestii dane)
    #Sciągam aktualnie Mandrake 9.2 z takich oto mirrorów:
    ftp://fr2.rpmfind.net/linux/Mandrake/iso/...1-inst.i586.iso
    ftp://klid.dk/Mandrake/iso/Mandrake92-cd1...1-inst.i586.iso
    -czy jest to wersja powodująca problem z LG? (czy może połatana - jeśli takowa istnieje)

2. Panna Google
    Panna Google jest aktywna

Pochwał
    159

Nie lubisz reklam? Zarejestrowani ich nie widzą! Rejestracja

Borry jest nieaktywny Gold Member
    Dystrybucja: Debian/Freesco/WinXP
    Wątków
    38
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    32
    Reputacja
    6
    Oto co wygoglałem...

> > > marc> I read the post about Mdk 9.2 and LG on mandrakeusers.org.
    > > > I have cd-rw drive, marc> model HL-DT-ST GCE 8400b and I have Mdk
    > > > 9.2rc2 running. There are no problems marc> with my LG drive
    z tej stronki
    http://www.mail-archive.com/cooker@linux-m.../msg128765.html
    więc jeśli wierzyć słowom tego kolesia to wszystko działa.

Na 100% nie nadaje się wersja CDE-8400B,a opierając się na screenie to masz wersję GCE-8400B. Niestety jest to jedyny wpis jaki udało mi się wyszperać o tym modelu i Mandrake 9.2
    A oto człowiek który potrafi usypiać cegły.
    --------------------
    JID : borry@chrome.pl (to NIE jest mail)

Wątków
    58
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    42
    Reputacja
    141
    Błąd LG/Mandrake 9.2 dotyczy tylko i jedynie napędów CD firmy LG. Nagrywaki i DVD tejże firmy są bezpieczne...
    This is your life and it's ending one minute at a time.

Wątków
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    0
    Reputacja
    1
    Właśnie doczytywałem i na oficjalnej stronie znalazłem pokrewne modele

GCE-8160B (Not Affected: firmware 1.01, firmware 2.01)
    GCE-8320B (Not Affected: firmware 1.02)
    GCE-8483B (Not Affected: firmware 1.01, report by HP Labs)
    GCE-8520B (Not Affected: firmware not reported)

Ale modelu 8400B niestety ani widu ani ...
    Sciągnełem Nero Tool Info i pokazuje mi firmware 1.02

(i małe pytaknko, tak gwoli ścisłości "Not Affected" znaczy że nie ma problemu?)

Wątków
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    0
    Reputacja
    1
    Błąd LG/Mandrake 9.2 dotyczy tylko i jedynie napędów CD firmy LG. Nagrywaki i DVD tejże firmy są bezpieczne...
    Dzięki wielkie!

Kiedy pisałem kolejnego posta Twojego jeszcze nie było! Ale właśnie po przeszukaniu kilku (mimo wszystko zbyt wielu jak na taką informację) stron sam rónież znalazłem! Cóż jestem bogatszy o koleją informację.

Aby jednak zamknąć temat konstruktywnie, podaję sposób na rozwiązania problemu dla osób które doświadczyły awarii napędów LG:

[list]
    "LG pomaga
    Krzysztof Krawczyk

Firma LG udostępniła informacje, co należy zrobić, aby naprawić swój napęd CD uszkodzony podczas instalacji systemu operacyjnego Mandrake 9.2. W skrócie, potrzebna jest dyskietka z MS DOS-em (FreeDOS-em), nowe firmware oraz napęd do naprawy podłączony samodzielnie jako master na drugim kanale kontrolera IDE.

Ponieważ nie wszyscy posiadają MS DOS-a, warto skorzystać z FreeDOS-a (http://www.freedos.org/).
    Dostępne są dwa pliki: obraz dyskietki oraz obraz płyty CD. Najlepiej pobrać plik:
    http://www.ibiblio.org/pub/micro/pc-stuff/...9rc3/fdboot.zip, rozpakować go i otrzymany plik fdboot.img nagrać na dyskietkę: dd if=fdboot.img of=/dev/fd0 bs=1440k.
    Plik z firmware należy pobrać ze strony http://us.lgservice.com/ -- przycisk {Device Driver}, potem {CD-ROM}, a następnie wybrany model napędu CD, np. CRD-8322B.
    Przykładowy crd-8322blinux.zip należy rozpakować na jakiejś partycji dosowej (windowsowej), najlepiej typu msdos. Wśród otrzymanych plików będzie firmware, np. Q1LGLX32.LGE oraz plik go nagrywający, np. XFERLG.EXE.
    Naprawiany napęd CD musi być podłączony jako jedyny do drugiego kanału kontrolera IDE (tryb master), a zworka musi być ustawiona horyzontalnie na górze łącząc SL (slave) i MS (master).
    Z utworzonej dyskietki należy uruchomić komputer trzymając przycisk {Eject} napędu CD (aż do zapalenia się jego diody), przejść na dysk z firmware i programem, np.: c: oraz wykonać polecanie, np.: XFERLG.EXE Q1LGLX32.
    Nazwa programu wykonywalnego i firmware będzie różna w zależności od napędu CD.
    Podczas procesu aktualizacji nie wolno niczego robić z komputerem.
    Po komunikacie o pomyślnym zakończeniu aktualizacji, należy wyj±ć dyskietkę z napędu, przestawić zworki i ponownie uruchomić komputer - napęd CD powinien być sprawny."

Źródło: http://www.linux.com.pl/ [list]

Wątków
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    0
    Reputacja
    1
    Próbowałem naprawić mój CD-ROM LG CRD-8482B wg. instrukcji ze strony www.linux.com.pl i nie idzie. A tak wogóle to jak mozna zaktualizować BIOS napędu, którego nie wykrywa w BIOSie płyty głównej, a tym bardziej w MS-DOSie przy ładowaniu sterownika napędu... Jeśli ktoś potrafi pomóc mi w naprawieniu tego CD-ROMu to będę bardzo wdzięczny.

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)