Hello Guest, if you reading this it means you have not yet registered. Please take a second to Click here to register and in a few simple steps, you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Please note that nicknames are prohibited lewd or meaningless (no numbers or letters at random) and introduce yourself in the section for you to meet our community.
???Sygnał Video (grafika-->tv) w Mandrake 9.2???
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: ???Sygnał Video (grafika-->tv) w Mandrake 9.2???

Wątków
    2
    Siła Reputacji
    0
    Reputacja
    1

???Sygnał Video (grafika-->tv) w Mandrake 9.2???

Posiadam Riva TNT2, Mandrake 9.2, Mplayer 0.9, Xine, Wszystko śmiga :shock: o tak,
    Moje pytanie : Jak można puścić sygnał Video na Telewizor (na windzie obecne połączenie
    i owszem dawało radę)

Dzięki ale nie działa.

Chciałbym to zrobic pod Xine 0.9.22 (obraz przerzucić na TV.) Wie ktoś jak to zrobić?
    PS. Czy jest to kwestia ustawień w settings/TV analog...?
    Czy też może dodatkowego softu?

2. Panna Google
    Panna Google jest aktywna

Pochwał
    159

Nie lubisz reklam? Zarejestrowani ich nie widzą! Rejestracja

NeizD Gość

Re: ???Sygnał Video (grafika-->tv) w Mandrake 9.2???

Posiadam Riva TNT2, Mandrake 9.2, Mplayer 0.9, Xine, Wszystko śmiga :shock: o tak,
    Moje pytanie : Jak można puścić sygnał Video na Telewizor (na windzie obecne połączenie
    i owszem dawało radę)
    Prawdopodobnie! Będziesz musiał samemu skompilować mplayer`a dodając odpowiednią opcję przy ./configure.

Spróbuj # ./configure --help

Anonymous Gość

sygnał tv z kompa

ja akurat niemam karty z wyjściem tv ale jak z ciekawości przegladałem
    pakiety dodatkowe do MDK9.2 (wydanie linux+) to był jakiś pakiet dla kart nvidii do
    obsługi tych wyjść.(tak wynikało z opisu jak mi się zdaje)
    pozdrawiam

Wątków
    38
    Siła Reputacji
    31
    Reputacja
    1
    Na stronie www.nvidia.com są sterowniki do linuxa. W pliku readme który pojawia się po zainstalowaniu jest instrukcja jak to zrobić - przełączyć cały Xwindow na telewizor. Jeszcze tego nie robiłem ale niedługo się zabiorę bo też chciałbym pooglądać filmy na TV. Jedna uwaga: u mnie ten strownik powodował dziwne zachowanie - po załądowaniu go przy starcie X*-ów nie można już było wyjść do trybu tekstowego bo było widać tylko jakieś krzaczki. Też przy zamykaniu systemu nie pojawiał się niebieski ekran i pasek tylko te głupoty.

Slig

Wątków
    21
    Siła Reputacji
    31
    Reputacja
    1
    Aby obejrzeć film na TV trzeba edytować plik XF86Config-4 w /etc/X11
    Oto przepis. Ja go próbowałem na nVidii i chula:

Najpierw zrób kopie tego pliku:

cp /etc/X11/XF86Config-4 /etc/X11/XF86Config-zapasowy

Poszło gładko? Jeśli nie to znaczy że nie korzystasz X Window System dla SVGA, spróbuj poszukać samego XF86Config, niestety nie sprawdzałem jak taki plik się zachowuje przy podłączonym urządzeniu do TV-OUT.

Czas dopisać stosowne zmiany do XF86Config-4, zaczynamy go edytować.
    Wstawiamy poniższe opcje między Section "Device" a EndSection:

Option "NoLogo" "true"
    Option "TwinView"
    Option "TVStandard" "PAL-G"
    Option "MetaModels" "800x600"
    Option "TwinViewOrientation" "LeftOf"
    Option "ConnectedMonitor" "TV, dfp"

Jeśli nie posiadacie kart działających na sterownikach NVIDII wystarczy, że dopiszecie opcję TVStandard, MetaModels, ConnectedMonitor. Z tych opcji powinna Was zainteresować opcja rozdzielczości ekranu, ja używam 800x600 ponieważ mój telewizor tylko taką potrafi wyświetlić, możecie próbować 1024x768 lub wyższe, wszystko zależy od jakości i specyfiki odbiornika TV. Także sekcja TVStandard jest bardzo ważna, niektóre odbiorniki wyświtlają tylko w standardzie NTSC czy SECAM, więc trzeba próbować!
    Następnie szukamy Section "Monitor", tutaj już powoli robią się schody...

HorizSync 30-50
    VertRefresh 60

Schody... ponieważ wreszcie przyda się instrukcja telewizora, a może wystarczy zaglądnąć za telewizorem na tabliczkę parametrów, szukamy tam wartości odświerzania i odchylenia pionowego. Jeśli nie znajdziemy spróbujcie wpisać te wartości które Wam podałem, a w przypadku zniekształceń, migotania obrazu próbować zmieniać na niższe.

Zapisujemy plik konfiguracyjny, i próbujemy uruchamiać X Window System z nowym plikiem konfiguracyjnym. Jeśli się nasze oczy nie ujżą 'Xów' na ekranie to mamy dwie możliwości, sprawdzić plik konfiguracyjny - poprawić błędy lub dać sobie spokój i powrócić do poprzedniego pliku konfiguracyjnego.

Miłego oglądania filmów na TV
    Jest cool!

Anonymous Gość

Ja-Lonek

Dzięki Hektorek, mimo wszystko nie ma żadnej reakcji.
    Zrobiłem tak jak w Twoim tekscie, sprawdziłem kilkakrotnie, dosłownie nic.

Anonymous Gość

Tv

Yanc: yanc.sourceforge.net
    Może pomoże poprawnie skonfigurować XF86Config-4
    Sporo jest w dokumentacji sterownika.

Wątków
    8
    Siła Reputacji
    30
    Reputacja
    1
    Tam w tym opisie odnosnie konfiguracji wkradl sie drobny blad - w XF86Config-4 powinno byc :
    "MetaModes", a nie "MetaModels".
    Chociaz powiem szczerze, ze do tej pory udalo mi sie uruchomic na GF4-MX440 obraz na TV tylko w rozdzielczosci 640x480, co przy ustawieniu rozdzielczosci monitora 800x600 (lub 1024x768) dalo mi tylko wycinek ekranu.
    Jakby ktos chcial sie pobawic, to istnieje programik pod pingusia do przesylania obrazu z kart Nvidia - nazywa sie nvtv - zrodla mozna sciagnac z netu. Tam w srodowisku graficznym mozna sobie poprobowac ustawic tvout.

Anonymous Gość

nvtv

Ściągnąłem sobie nvtv i jak na razie jedynym efektem jego działania jest przeprogramowanie klawiatury tak, że zniknęły mi polskie litery (używam klawiatury maszynistki) i nie bardzo wiem, jak je przywrócić. Może ktoś mi pomoże? Jestem początkującym użytkownikiem linuxa.

Wątków
    8
    Siła Reputacji
    30
    Reputacja
    1

Re: nvtv

Ściągnąłem sobie nvtv i jak na razie jedynym efektem jego działania jest przeprogramowanie klawiatury tak, że zniknęły mi polskie litery (używam klawiatury maszynistki) i nie bardzo wiem, jak je przywrócić. Może ktoś mi pomoże? Jestem początkującym użytkownikiem linuxa.
    Wejdz do centrum sterowania wpisujac jako root na terminalu:
    Kod:
    mcc
    Na zakladce Sprzet masz KeyboardDrake.
    Zmien ustawienia na polski (programisty) i zatwierdz zmiany. A z tym nvtv to trzeba sie troche pobawic z opcjami. Powodzenia :wink:

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)