Witaj Gościu, jeżeli to czytasz to znaczy że nie jesteś zarejestrowany/zalogowany. Kliknij by się zarejestrować. Rejestracja zajmie mniej niż 30 sekund , a dzięki temu zniknie Ci ten dymek oraz będziesz miał pełne możliwośći personalizacji forum do własnych potrzeb.
Internet :((((( help mi plizzzz
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Internet :((((( help mi plizzzz

Wątków
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    0
    Reputacja
    1

Internet :((((( help mi plizzzz

Mam problem z uruchomieniem Internetu na Mandrake 9.2. Internet z którego kożystam jest w sieci telewizji kablowej. Od nich dostalem modem, który podłączam do karty sieciowej. W innnych systemach wystarczyło ustawić DHCP i Internet chodził. Tu mam problem.Czytałem formu i to mi troche pomogło. Sytacja u mnie wygląda tak: Miałem kartę Via- sieciowa(przeczytalem ze nie jest ogsługiwana ), kupilem nowa karte sieciową "RTL-8139". jak sie zaloguje i po wpisaniu ifconfig wyświetlają sie mi dane o eth0 i lo. Jak dam ifconfig eth0 down to po ifconfigg nie ma danych o eth0. z wystartownym eth0 staralem sie skonfigurować internet. Jenak w X Gnome w ustawieniach sieci pokazuje, że karta jest down , mimo że jak wpisuje ifconfig on jest podniesiony. Starałem sie zrobic polączenie dla kablówki - w tym momęcie mam kolejne eth0:9 ale i tak mi Internet nie chodzi. Może ktośmi z tym pomoże ))
    TomekM

2. Panna Google
    Panna Google jest aktywna

Pochwał
    159

Nie lubisz reklam? Zarejestrowani ich nie widzą! Rejestracja

Wątków
    58
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    42
    Reputacja
    141
    Wejdź w druida odpowiedzialnego za konfigurację sieci i dostępu do internetu (zapomniałem jego nazwy ) i jako typ polączenia nie wybieraj "kablówka" (nie wiem co dla autorów Mandrake'a znaczy to określenie) tylko "karta sieciowa ethernet". Następnie ustaw ją tak, żeby wszystkie potrzebne dane pobierała z serwera DHCP.
    Jak skończysz, to na wszelki wypadek zrestartuj kompa. Kiedy będzie się uruchamiał, powinien dojść do momentu, w którym będzie pisało: "Podnoszenie interfejsu eth0" (czy jakoś tak). Jeżeli ta operacja będzie trwać dłużej niż 30 sek, oznacza to, że komputer nie może znaleźć serwera DHCP.
    Na wszelki wypadek, jak skończy, wpisz: ifconfig i sprawdż, czy twoja karta jest na liście i czy ma przydzielony IP.
    Nie wiem jak jest u Twojego dostawcy Internetu, ale u mnie jest tak, że nie skontaktuję się z serwerem DHCP, jeżeli nie podam im (przez formularz na ich stronie www) adresu MAC karty sieciowej. Może w Twoim przypadku jest podobnie...
    This is your life and it's ending one minute at a time.

Wątków
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    0
    Reputacja
    1

ok

Juz wykonywalem taka konfiguracje i faktycznie przet wykonaniem tego w trakcie startu sytemu interfejs eth0 mial stan nieudany-chyba, a po zrobieniu polaczenia wlasnie przez kablówke to intefejs uruchamia sie dluzej ale nie ma komunikatu zeby nie wstal wszystko jest ok. I tak nie mogę nic dzialac w Necie. A po wpisaniu ifconfig pojawia sie dodatkowo inetrfejs eth0:9- nie wiem co to oznacza.
    TomekM

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)